Zarabianie na kryptowalutach

Zarabianie na kryptowalutach

Prasówki Warto przeczytać

Czy w 2021 roku opłaca się jeszcze inwestować w kryptowaluty? Sądzimy, że tak! Trzeba jedynie pamiętać o kilku ważnych rzeczach i nie dać się złapać w pułapki, zastawiane przez pseudo znawców.

Bitcoin i co dalej?

Pierwszą i wciąż najbardziej istotną kryptowalutą jest Bitcoin. O nim słyszał każdy. Bitcoin miał być odpowiedzią na ściśle kontrolowany przez banki system walutowy. Zapowiedź skończonej liczby wyprodukowanych Bitcoinów miała zwiększać pewność do tego rodzaju inwestycji. Technologia blockchain, na której oparte są kryptowaluty miała zrewolucjonizować system finansowy na świecie. Czy tak się rzeczywiście stało, trudno powiedzieć, jednak pewne jest, że wiele instytucji finansowych zaczyna używać technologii blockchain, próbując wykorzystywać ją do zwiększenia efektywności swoich operacji. Dzisiaj Bitcoin ma wiele problemów i trudno przewidzieć, czy da się na nim jeszcze realnie wzbogadzić. W szczególności, wzbudza on niechęć banków i rządów państw, które starają się jak mogą, aby zniechęcić ludzi do inwestowania w kryptowaluty. Wszystko dlatego, że jest to jedyny środek płatniczy, nad którym nie są w stanie sprawować kontroli. A to ciągle spora wartość.

Inni w wyścigu

Początkowy sukces Bitcoina zachęcił do tworzenia nowych kryptowalut. Niektóre z nich oparte są na zupełnie innych technologiach i są odzwierciedleniem ciekawych projektów technologicznych. Obecnie jedną z najpopularniejszych kryptowalut, obok Bitcoina, jest Ethereum (ETH). Walutę możemy zakupić na giełdach oraz platformach handlowych, takich jak Monfex, czy Stellar Profit. ETH pozostaje ważnym wyborem dla amatorów kryptowalut, zwłaszcza tych, liczących na długoterminowy zysk. Kolejne ważne punkty na kryptowalutowej mapie to Litecoin, Ripley, Iota czy Cardano. Elastyczność rynku pozwala na bardzo dużą dowolność w tworzeniu kolejnych kryptowalut. Niektóre z nich nie są oparte na konkretnych technologiach i stanowią jedynie pole do spekulacji, co nie przeszkadza im w zdobywaniu popularności. Dobrym przykładem jest tutaj Doge Coin, który w ostatnich miesiącach zanotował znaczące wzrosty.

Skąd czerpać informacje?

Wiele stron internetowych oferuje specjalistyczne porady dotyczące zarabiania na kryptowalutach. Nie wszystkie jednak są warte uwagi. Informacje o potencjalnych zyskach, jak i najbardziej efektywnych technikach warto czerpać ze sprawdzonych źródeł. Dobrym sposobem na czerpanie wiedzy są platformy inwestycyjne. Pracujący w nich eksperci śledzą rynek i dostarczają najbardziej aktualnych porad inwestycyjnych. Przykładami takich platfrom są 50kaweek, CryptoSoft, BTC Formula, Profit Maximizer czy Bitcoin Compass. Znajdziemy tam treści przeznaczone zarówno dla doświadczonych traderów, jak i początkujących, którzy chcieliby zwiększyć swój domowy budżet dzięki kryptowalutom.

Przyszłość kryptowalut

W ostatnich tygodniach pojawiają się w internecie informacje dotyczące prób zdelegalizowania kryptowalut. W Chinach, będących ważnym z perspektywy kryptowalutowej krajem, dochodzi do zamykania tak zwanych kopalni Bitcoinów. Pod wpływem przekazów medialnych, wiele osób twierdzi, że Bitcoin, a zarazem inne kryptowaluty, to bańka spekulacyjna, na której zarobić się nie da. W ostatnich czasach spore zamieszanie na rynku kryptowalut

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments