Jaka jest różnica między Ethereum a Bitcoinem?

Jaka jest różnica między Ethereum a Bitcoinem?

Prasówki

Dzisiejszy szum wokół technologii Bitcoin, Ethereum, kryptowalut i blockchain rywalizuje z bańką w latach 90-tych. Z ogromnymi wolumenami obrotu i kapitalizacjami rynkowymi dla niektórych większych kryptowalut rywalizujących z niektórymi z największych światowych korporacji. Niestety, podczas gdy większość osób mogą być w stanie powiedzieć, że słyszało o kryptowalutach, spory procent ludzi nadal nie jest do końca pewien, co to jest – i jest jeszcze bardziej zdezorientowany co do Ethereum.

Jeśli choć trochę interesujesz się tą przestrzenią, sprawdź nasz przewodnik dla początkujących osób zainteresowanych rynkiem kryptowalut.

Czym jest Bitcoin

Najłatwiejszym sposobem zdefiniowania Bitcoina jest nazwanie go cyfrowym dolarem. To naprawdę wszystko — bez wszystkich formalnych regulacji, które towarzyszą bankowi (co sprawia, że ​​jest to tak destrukcyjna koncepcja). To nie jest technologia. To nie jest firma. To twoje pieniądze, przechowywane w formie cyfrowej. Niektórzy ludzie kupują Bitcoin, ponieważ chcą przechowywać swoje pieniądze gdzieś indziej niż w banku. Niektórzy kupują Bitcoin jako inwestycję, wierząc, że jego cena za kilka miesięcy lub lat będzie znacznie wyższa niż obecnie. A niektórzy ludzie kupują Bitcoin jako środek do inwestowania w niektóre firmy, ponieważ kapitału w tych firmach nie można kupić za pomocą tradycyjnej waluty. Możesz kupować tokeny tylko za pomocą Bitcoin lub Ethereum, czyli drugą bardzo popularną walutą.

Czym jest Ethereum

Ethereum to kolejna kryptowaluta i wiele osób uważa, że ​​potencjalnie może wyprzedzić Bitcoin jako dominującą monetę na rynku. To, co wyróżnia Ethereum, to jego technologia, a nie fakt, że jest to kolejna kryptowaluta. Wartość monety Ethereum rośnie i zaskakuje i podobnie jak Bitcoin jest kupowana i sprzedawana oraz wykorzystywana przez inwestorów do zarabiania.

Różnica między Ethereum a Bitcoinem polega na tym, że Bitcoin to nic innego jak waluta, podczas gdy Ethereum to technologia księgi głównej, której firmy używają do tworzenia nowych programów. Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum działają na tak zwanej technologii „blockchain”, jednak Ethereum jest znacznie bardziej niezawodne. Jeśli Bitcoin był w wersji 1.0, Ethereum jest w wersji 2.0, co pozwala na budowanie na nim zdecentralizowanych aplikacji. Krótko mówiąc: świetnie nadaje się do innowacji.

Co więcej, technologia Ethereum ma silne wsparcie w ramach tzw. The Enterprise Ethereum Alliance . Jest to grupa firm z listy Fortune 500, które zgodziły się współpracować, aby uczyć się i budować na technologii blockchain Ethereum – inaczej zwanej technologią „inteligentnego kontraktu”. W tym przypadku „inteligentne kontrakty” oznaczają, że wymagające aplikacje biznesowe mogą zautomatyzować niezwykle złożone aplikacje.

To, co tak wiele osób ekscytowało w technologii Ethereum, to jej potencjał wpływania na projekty i procesy we wszystkich branżach. W żadnym wypadku nie jest to jeszcze doskonała technologia, ale otworzyła drzwi dla szerokiej gamy unikalnych innowacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments