Jak zacząć zarabiać na kryptowalutach?

Jak zacząć zarabiać na kryptowalutach?

Prasówki Warto przeczytać

Pierwszy kwartał 2021 roku stał pod znakiem rekordowych wyników na rynkach kryptowalut. Nagłówki gazet zdominował Bitcoin, którego cena jednostkowa wzrosła do ponad 64 tysięcy dolarów. Dzięki temu wydarzeniu kryptowaluty zaczęły zyskiwać w świadomości społeczeństwa, a coraz większa grupa osób, zaczęła się zastanawiać, jak można zacząć zarabiać na kryptowalutach.

Kryptowaluty to inwestycja idealna

Pandemia wprowadziła niepewność na wiele rynków inwestycyjnych. Wobec szalejącej inflacji nie opłaca się trzymać oszczędności w banku, a poprzez niskie stopy procentowe, na lokatach można zarobić grosze. Kupno akcji nawet najbardziej znanych notowanych na giełdach spółek także jest ryzykiem – nigdy nie wiadomo, w którą branżę uderzy najmocniej kolejna fala pandemii. Aby zainwestować w ziemię, należy posiadać co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nic dziwnego, że myśli wielu inwestorów powędrowały ku kryptowalutom. Rynek rozwija się dynamicznie, a żeby rozpocząć swoją przygodę, wystarczy niewielki budżet. Wielu ekspertów uważa, że kryptowaluty stanowią przyszłość ludzkości, więc im szybciej zaczniemy w nie inwestować, tym więcej możemy na nich zarobić.

Kryptowaluty – od czego zacząć?

Niewielki budżet dla każdego będzie oznaczać co innego. Dla jednej osoby może to być kilkadziesiąt złotych, a dla innych nawet pięciocyfrowa kwota. Na giełdzie kryptowalut można rozpocząć inwestycję od niewielkich kwot i dzięki temu dokładnie poznawać rynek na własnym przykładzie w czasie rzeczywistym. Można oczywiście kupić jakikolwiek token, na chybił-trafił i liczyć na zyski, ale ta metoda bardziej przypomina grę w rosyjską ruletkę. Niektórym ten sposób będzie odpowiadać, ale dana osoba nie będzie inwestorem, a hazardzistą.

Którą kryptowalutę kupić jako pierwszą?

To pytanie nurtuje wszystkich początkujących inwestorów. Czy zacząć od zakupu popularnych tokenów takich jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin? Może się wydawać, że najbardziej popularne monety to najbardziej stabilne kryptowaluty, a mówi się, iż cały rynek jest powiązany i zależny od Bitcoina. Czy może zaryzykować i kupić “memiczne” coiny kojarzone z Elonem Muskiem: Dogecoin lub Shiba Inu? W końcu potrafią one osiągnąć zysk rzędu kilku tysięcy procent na przestrzeni kilku tygodni. A może teraz jest odpowiedni moment, by stać się posiadaczem monet, uważanych za przyszłościowe – Tron albo VeChain? A może spróbować od jeszcze innej strony i zakupić groszowe, nieznane jeszcze szerszej publiczności jednostki? Jedno jest pewne – najpierw nauka, później zakupy. Kupując w ciemno, zachowasz się nieco niczym osoba wysyłająca kupon lotto lub wrzucająca monety do jednorękiego bandyty. Możesz wygrać, możesz zarobić, ale jesteś zdany na szczęście i w żaden sposób sobie nie pomagasz. W internecie, a ostatnio także w stacjonarnych księgarniach pojawia się coraz więcej poradników dotyczących zawiłego świata kryptowalut. Jeśli słowo pisane do Ciebie nie przemawia, odpal YouTube i posłuchaj tamtejszych ekspertów, a jeśli szkoda Ci czasu, to zawsze możesz odsłuchać podcast w drodze do pracy.

Pomoc sztucznej inteligencji

Gdy już zdecydujesz się na rozpoczęcie inwestycji, albo gdy zrealizujesz już pierwsze zyski, będziesz chciał zyskać coraz więcej. Apetyt rośnie w miarę jedzenia! Możesz się kształcić, dywersyfikować swoje środki lub korzystać z porad specjalistów. Możesz także wykorzystać sztuczną inteligencję. Takie rozwiązanie oferuje platforma BTC Formula, która pozwala zwiększyć zyski dzięki algorytmowi opartemu na sztucznej inteligencji. Jest to sposób, na który decyduje się część osób, która dzięki temu może swoim inwestycjom poświęcać mniej czasu i dodatkowo zarabiać więcej – brzmi jak plan idealny!

Zyski z kryptowalut

Poza nieznaczną ilością osób potrzebujących większej adrenaliny, większość inwestorów jest w świecie kryptowalut dla zysków. Niezależnie od tego, jaką wybierzesz drogę, pamiętaj o jednym – jest to rynek nieprzewidywalny. Tam, gdzie możesz dużo zarobić, równie dobrze możesz dużo stracić. Podejdź do inwestowania na spokojnie, z zimną głową i umiarem. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie upragnionych zysków.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments