Agencja pracy Ińsko tel. 533 024 116

Promocja i Reklama zachodniopomorskie

Na jakich zasadach działa leasing ludzi z Ukrainy a co warto o nim rozumieć?

Agencja pracy Karlino tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing ludzi z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w naszym regionie. Tylko do tej pory leasing kojarzył nam się często z rządem umowy, potocznie używany jest jako uzupełnienie kojarzące się jeszcze do zatrudnienia. Goście z Ukrainy są u nas coraz dużo łatwi, i od 2014 roku ich liczebność w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie lokalnego rynku na gości jest coraz wyższe, i dużo z nich pyta jak zatrudnić cudzoziemca na ciekawych zasadach. Może pomóc w niniejszym oczywiście leasing ludzi z Ukrainy, świadczony przez skuteczne i lubiane organizacje pracy.

Agencja pracy Karlino tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w naszym regionie

Goście z Ukrainy są chętnie trzymani w Polsce, ponieważ lokalny rynek szybko się rozwija. Statystyki wskazują, że w 2020 roku na targu może zabraknąć nawet miliona rodzimych pracowników! W takim wypadku myśl tego, jak zatrudnić cudzoziemca zatrzymuje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni potrzebowaliby starać się o przyjęcie pracowników, natomiast nie na odwrót, kiedy było do tej pory. Polacy chętnie podążają za ścianę lub bawią się ale tych zadań, które płacą im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w naszym regionu istnieje wysoce popularna do pobrania, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie gości jest wspaniałe, i pracownicy z Ukrainy traktowani są za rzetelnych pracowników, którzy wiedzą się na moc miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje także dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w naszym regionie podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą polegać na właściwsze zyski niż na Ukrainie, i do tego benefity społeczne i dobre życie. Napięta pozycja na Ukrainie sprawia, że nadzieje na pozycję w obecnym kraju są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć wiele lepszą pracę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas ciekawa i stanowisk pracy raczej nie zabraknie.

Agencja pracy Karlino tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności połączone z zatrudnianiem Ukraińców. Podstawy te w 2018 roku na szczęście zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować poinformowanie o zamiarze zatrudnienia gościa z Ukrainy, w odpowiednim dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej kwoty od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą mieć wizy, które będą uprawniały ich do działalności w końca. Dopiero po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z człowiekiem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę wyłącznie na właściwy termin, natomiast nie na stałe. Pracę sezonową Ukrainiec może przyjąć na stan 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po obecnym momencie musi się starać o inne zezwolenie.

Agencja pracy Karlino tel. 533 024 116

Leasing ludzi z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna organizacja pracy bierze się procedurą nazywaną jako leasing ludzi z Ukrainy. Dzięki temuż dużo pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem angażuje się organizacja pracy – https://www.europework.pl/, jaka leczy na placu całego kraju. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, razem z preferencjami pracodawców. Dzięki temuż w przystępny i niezwykle szybki pomoc można uzyskać nowych ludzi z Ukrainy, bez potrzeb prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy pomaga także w załatwianiu formy i utrudnia je do minimum. Pobiera za to małe prowizje, które przejawiają się dla właścicieli całkiem przystępną opcją. Co istotne, i sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która poszukuje dla nich przełożonych i negocjuje korzystne warunki. Dzięki owemu nie muszą oni szukać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli ogranicza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz wyższe, dlatego leasing ludzi z Ukrainy na chyba będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Karlino tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments